Sony Ericsson Spiro

Sony Ericsson Spiro je další příslušník řady Walkman přišel po jeden rok dlouhé pauze. Je vybaven konektorem 3,5mm jack, přijímačem FM rádia a podporou stereo Bluetooth sluchátek. Má QVGA displej a klient pro Facebook a Twitter.

Sony Ericsson Spiro svou cenou patří k nejlevnějším modelům v portfoliu společnosti Sony Ericsson a také jeho vzhled není nijak extravagantní. Právě jím a konstrukcí začneme naši recenzi. Když jsem telefon viděl poprvé na tiskových fotografiích, nezaujal mě prakticky ničím. Zkrátka obyčejný nenápadný telefon. Skutečnost to pak jen potvrzuje, Sony Ericsson Spiro skutečně není určeno zákazníkům, kteří si potrpí na extravagantní vzhled. Přední straně dominuje dostatečně rozměrný displej, který nabízí úhlopříčku 2,2 palce a je schopný zobrazit až 262 tisíc barev. To vše při velmi pěkném rozlišením 240 x 320 pixelů, které v takto levných telefonech zatím nejsme zvyklí potkávat příliš často.

Při přímém srovnání se sice displej Sony Ericsson Spiro nevyrovná dražším kolegům (barvy jsou o něco méně výrazné), ale i tak je dostatečně pěkný a dobře čitelný. Rozměry i rozlišení jsou velmi dobře zvoleny pro časté používání. Pod displejem se nachází logo Walkman a také nápis stejného ražení. Ještě o něco níže se nachází ovládací tlačítka v obvyklém složení. Najdeme zde dvojici kontextových kláves, červený a zelený telefon, čtyřsměrové tlačítko s potvrzujícím středem, korekční tlačítko c a nakonec také klávesu se zakroucenou šipkou. Ta ale neslouží pro přepínání spuštěných aplikací, jak jsme zvyklí u dražších telefonů, ale najdeme zde seznam zkratek. Zkušenější uživatelé už v této chvíli tuší, že telefon neběží na plnohodnotné platformě A200, tomuto se ale budeme věnovat o něco později. Tlačítka nejsou zrovna rozměrná, naopak jsou spíše malá, práce s nimi je ale přesto docela pohodlná. Alespoň a předpokladu, že nemáte veliké prsty.

Sony Ericsson Spiro

  • rozměry a hmotnost: 92 × 48 × 17 mm, 90 g
  • displej: 2,2“, TFT LCD, 240 × 320, 262 tisíc b.
  • sítě a data: GSM (850/900/1 800/1 900 MHz), GPRS (třída 10), EDGE (třída 10)
  • konekt.: microUSB, Bluetooth (A2DP)
  • paměť: 5 MB, microSDHC
  • baterie: 1 000 mAh
  • hudba: přehrávač hudby, rádio, 3,5mm jack
  • fotoaparát: 2Mpx (1 600 × 1 200), video (176 × 144)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *