HTC Desire Z

HTC Desire Z je první HTC s Androidem, které má výsuvnou QWERTY klávesnici. Komunikátor má dále kapacitní WVGA displej, podporuje HSDPA do rychlosti 14,4 Mb/s a je vybaven pětimegapixelovým fotoaparátem, který umí natočit video v rozlišení 720p.

V České republice se před nedávnem začal oficiálně prodávat očekávaný komunikátor HTC Desire Z s operačním systémem Android 2.2, novou verzí uživatelského prostředí HTC Sense a vlastní QWERTY klávesnicí s trochu netradiční konstrukcí. Ve výbavě nalezneme 800MHz procesor od Qualcommu, 5MPx fotoaparát s přisvětlovací diodou, GPS navigaci a nezapomnělo se ani na optický touchpad či 3,5mm výstup na sluchátka. Desire Z můžete rovněž provázat se svým účtem na serveru HTCSense.com, odkud lze snadno zaměřit pozici telefonu nebo jej na dálku uzamknout a vymazat z něj veškerá data.

Kryt HTC Desire Z je vyrobený z plastu a hliníku, takže je jeho hmotnost trochu výraznější (180 gramů) a při nošení v kapse o něm budete vědět. Displej na přední straně disponuje úhlopříčkou 3,7“ a WVGA rozlišením. Nad ním se nachází telefonní reproduktor krytý kovovou síťkou, kterému na pravé straně dělá společnost signalizační dioda. Na protější straně je ukrytý proximity senzor a světelný senzor pro automatickou regulaci jasu displeje. Spodní část přední strany je osazena čtveřicí senzorových tlačítek, která jsou na můj vkus umístěna až příliš blízko k displeji a občas se mi stávalo, že jsem chtěl kliknout na nějaké virtuální tlačítko (například ovládací prvky hlavní obrazovky HTC Sense), ale namísto toho jsem omylem stiskl senzorové tlačítko a provedl zcela jinou akci. Pod senzorovými tlačítky najdeme optický touchpad, s jehož pomocí se můžete pohybovat ve čtyřech směrech a zároveň funguje jako potvrzovací tlačítko.

Desire Z je vybavený dotykovým displejem s úhlopříčkou 3,7“ (94 milimetrů) a WVGA rozlišením (480 × 800 px). Jedná se o kapacitní Super LCD panel, u kterého vás už na první pohled zaujmou velmi věrohodné barvy a jemné zobrazení. S čitelností na přímém slunci je to o něco horší, nicméně nastavením maximální úrovně jasu se to nepatrně zlepší, ale ve srovnání s Retina displejem u iPhone 4 či Super AMOLED displejem od Samsungu, je čitelnost na sluníčku stále pouze průměrná. Jas můžete díky světelnému senzoru nechat regulovat automaticky podle okolních podmínek, ale pokud by vám to nevyhovovalo, lze jej upravit ručně. K dispozici je pohybový senzor, který se ve vybraných aplikacích stará o automatickou rotaci displeje podle aktuálního natočení telefonu (internetový prohlížeč, obrázky, textové zprávy, e-mailový klient…). Displej se rovněž přetočí při vyklopení klávesnice, což platí i pro hlavní obrazovku prostředí Sense.

HTC Desire Z parametry:

 • Operační systém: Android 2.2 s novou verzí HTC Sense
 • Procesor: Qualcomm MSM7230, 800 MHz
 • Displej: kapacitní, 3,7″, WVGA (480 × 800 px), 16 milionů barev, technologie Super LCD (S-LCD)
 • Paměť: 512 MB RAM, 1.5 GB vnitřní paměť, slot na microSDHC karty
 • Telefon: čtyřpásmový GSM modul (GPRS/EDGE třídy 12), 3G/HSDPA (900/2100 MHz)
 • Konektivita: Bluetooth 2.1 (EDR, A2DP, FTP, OPP), Wi-Fi 802.11b/g/n, USB 2.0/micro USB
 • GPS: ano, 20 kanálů, podpora A-GPS, digitální kompas
 • Fotoaparát: 5 MPx, přisvětlovací LED dioda, autofocus, záznam videa v HD rozlišení (720 p)
 • Rozměry: 119 × 60,4 × 14,16 mm
 • Hmotnost: 180 gramů včetně baterie
 • Hardwarová klávesnice: ano, 4 řady, 43 kláves, 2 programovatelná tlačítka
 • Baterie: Li-Ion 1 300 mAh
 • Další informace: 3,5mm jack na sluchátka, pohybový senzor, proximity senzor, světelný senzor, podpora DLNA, optický touchpad

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *